1. 12. 2016

V zimních měsících je také dobré myslet na údržbu betonové dlažby. Minusové teploty či sníh vytvářejí na pochozích plochách často doslova kluziště. Jak šetrně odstranit sníh a led z dlažby a jak dlažbu chránit?

Posypová sůl betonové dlažbě neublíží

Vůči posypovým solím a chemickým rozmrazovacím látkám je dlažba odolná díky technologii výroby betonu a výběru jednotlivých složek betonu. Proto se nemusíte bát posypovou sůl v zimě používat.

V případě, že se na dlažbě nachází větší vrstva sněhu či ledu, je možné sníh a led mechanicky odstranit. Povrch dlažby je velmi odolný i barva zasahuje hluboko do nášlapné vrstvy kamenů, tak se nestane, že byste dlažbu poškodili. 

Pozor - dlažba s ochranou CLEAN PROTECT PLUS tedy s technologií ochrany proti zašpinění je opatřena na povrchu speciální vrstvou, kterou můžete poškodit ocelovým hrablem či lopatou. Je vhodné na odhazování sněhu z betonové dlažby používat umělohmotné lopaty či sníh smést. Tím stejným pravidlem byste se měli řídit v případě, pokud jste vaši dlažbu po položení impregnovali.

 

Povrch dlažby a pokládka

Menší vrstvy sněhu či na podzim spadané listí dlažbě nevadí a díky pórovitosti povrchu dlažba neklouže. Speciální povrchová úprava ANTIKO RELIÉF navíc disponuje reliéfní zdrsněnou pochozí plochou dlažby, díky které se dlažba nestává kluzkým povrchem.

Již při pokládce dlažby je nutné myslet na změny v podloží v důsledku nízkých teplot. Nekvalitním podložím se může dlažba nadzvednout či propadnout. O samotnou dlažbu strach mít nemusíte, veškerá betonová i zámková dlažba CS-BETON je mrazuvzdorná a své vlastnosti si udrží i v extrémně nízkých teplotách.

Další aktuality

Zpět na seznam aktualit